Debiutujące w 1969 roku Superstary adidas stworzył z myślą o zawodowych koszykarzach. Po pewnym czasie kicksy z tak zwaną muszlą pokochali nie tylko czołowi gracze NBA. Model adidas Superstar zyskał sympatię ulicznych tancerzy, a następnie został spopularyzowany przez członków zespołu Run DMC, którzy niebanalnemu obuwiu poświęcili jeden ze swoich utworów – „My adidas”. Z czasem Superstary stały się ikoną streetwearu, a popularnością na całym świecie cieszą się po dziś dzień. W 2017 roku linia Superstar została uzupełniona o wiele godnych uwagi projektów.
adidas Superstar Bold
Superstary są obecne na rynku od prawie półwiecza. Nic więc dziwnego, że niemiecki brand wydaje nie tylko klasyczne wersje, ale również unowocześnione wariacje na temat pierwowzoru. W marcu 2017 roku ujrzał światło dzienne niezwykle ciekawy projekt, czyli adidas Superstar Bold. Model powstał jako dedykowany dla przedstawicielek płci pięknej. Tutaj projektanci klasyczną dla modelu skórzaną cholewkę postawili na platformie. adidas Superstar Bold debiutowały w dwóch monochromatycznych kolorystykach – czarnej oraz białej.
adidas Superstar 80s „Deconstructed”
Ciekawą propozycją na temat jednego z najbardziej klasycznych modeli w portfolio adidasa był projekt adidas Superstar 80s „Deconstructed”. W tym wydaniu designerzy zdecydowali się stworzy coś dla zwolenników totalnego minimalizmy. Charakterystyczną cholewkę z muszlą w przedniej części buta wyprodukowano z bardzo wysokiej jakości naturalnej skóry licowej. Ciekawostką w tym projekcie był pozbawienie sylwetki liningu, co oznaczało po prostu brak wypełnienia. Z kolei elementy brandingu, takie jak poziome paski na bocznym panelu oraz logo na języku, zostały wypalone przy pomocy lasera. Cholewkę osadzono na standardowej, dość grubej podeszwie z przyczepnej i odpornej na ścieranie gumy. adidas Superstar 80s „Deconstructed” debiutował w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym oraz kremowym.
Kasina x adidas Consortium Superstar Boost
W 2017 roku ukazywały się też godne uwagi wydania Superstarów będących wynikiem kooperacji adidas z różnymi popularnymi brandami. Według nas na uwagę zasłużył przede wszystkim owoc współpracy z południowokoreańskim butikiem Kasina, stacjonującym w Seulu. Sneakersy ujrzały światło dzienne za sprawą projektu Consortium.
Cholewkę butów wykonano z naturalnej skóry licowej, zabarwionej na kolor beżowy. Każdy z pewnością przyzna, że taki zabieg sprawia, że sylwetka wygląda na bardziej elegancką niż typowe sportowe wydania modelu z 1969 roku. Design butów nawiązywał do „Taesahae”, czyli tradycyjnej techniki wytwarzania butów, z których niegdyś korzystała szlachta. Rzemieślnicze dziedzictwo zestawiono z nowoczesną podeszwą na bazie pianki Boost. Wyjątkowy charakter tych kicksów podkreślały również nietuzinkowe akcenty w postaci haftu z napisem „1997” (data powstania butiku Kasina) oraz specyficznej dla Consortium metki na języku.