Jak dobrać rozmiar adidas Superstar?

Planujesz zakup nowych butów? W głowie zawrócił Ci kultowy model z trzema paskami i charakterystyczną muszlą na palcach? Miejskie sneakery adidas Superstar to nie tylko klasyka gatunku, ale i wygoda w każdych okolicznościach. Jednak… pojawia się problem – jak dobrać rozmiar butów adidas Superstar, aby pasował idealnie? Przychodzimy z pomocą!

Rozmiar rozmiarowi nierówny

Pewnie nieraz spotkałaś się z sytuacją, kiedy to świadoma swojego rozmiaru stopy, szłaś do sklepu z zamiarem kupna pięknych, dawno upatrzonych butów, a po przymierzeniu rozmiar… niezbyt pozytywnie Cię zaskakiwał? Nagle okazywało się, że akurat ten numer, który pasowałby na Twoją stopę… już się wyprzedał. A może zamawiałaś idealne buty online, wiedząc, że dany rozmiar zawsze na Ciebie pasuje, więc nie ma się nawet nad czym zastanawiać? A tu nagle buty, które otrzymałaś były wąskie, krótkie lub całkowicie odwrotnie i Twoja stopa w nich po prostu pływała. Co więcej – warto zwrócić uwagę na to, że numeracja europejska i amerykańska różnią się od siebie. W konsekwencji straciłaś czas, pieniądze i chęci na nowe kicksy.

Długość stopy +…                                            

Dlatego nie warto sugerować się rozmiarem, a zamiast tego… długością wkładki. Jeśli Twoje stopy już nie rosną, wystarczy, że odrysujesz je na kartce papieru i zmierzysz długość od najdalszego czubka najdłuższego palca aż po kraniec pięty lub odmierzysz tę samą długość za pomocą patyczka. Jednak to jeszcze nie koniec! Wydawać by się mogło, że tak zmierzona stopa to już długość wkładki i idealny rozmiar dla Ciebie. Jednak, aby czuć się w pełni komfortowo i w zimie móc założyć odrobinę grubszą skarpetę, a w lecie pozwolić stopie trochę spuchnąć od gorącego powietrza i zmęczenia – warto dodać do długości stopy około 5-7 mm. Tak przygotowana długość pozwoli Ci dopasować idealny rozmiar Twoich nowych butów do własnej stopy. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się komfortem bez względu na porę roku i różnice w tabelach rozmiar znanych marek.

Wybór idealny!

Gdy już zsumujesz długość stopy i dodatkowy zapas około 7 mm, uda Ci się znaleźć idealną długość wkładki. Dlatego nie sugeruj się tabelą rozmiarów – one mogą się różnić w zależności od marki. Zawsze porównuj długość wkładki z rozmiarem. W ten sposób możesz cieszyć się idealnie dobraną długością kultowych butów adidas Superstar i z przyjemnością komponować miejskie stylizacje!