Czy można prać Superstary w pralce?

buty adidas superstar w różnych kolorach

Wszyscy cieszymy się, gdy kupujemy nowe, świeże sneakersy. Jednak po pewnym czasie tracą one swój blask. Nie jest tajemnicą, że białe buty, takie jak na przykład adidas Superstar, są najbardziej narażone na mocne zabrudzenia. Niektórzy w takiej sytuacji wybierają najprostszą metodę ich czyszczenia – po prostu wkładają je do pralki. Jednak czy jest to dobry pomysł?

 

Osobiście nie polecamy prania żadnych butów w pralce. Wysoka temperatura może zniszczyć nasze ulubione sneakersy lub znacznie je uszkodzić. W ten sposób bardzo łatwo stracimy kicksy – a tego przecież nie chcemy.

Dlaczego jeszcze NIE można prać Superstarów w pralce?

Połączenie wysokiej temperatury, proszku i wody może osłabić klej, który spaja konstrukcję sneakersów. Oprócz tego podczas prania w pralce może dojść do skurczenia się skóry, z których zostały wykonane buty. Jest to najłatwiejszy sposób na to, aby superstary straciły swój imponujący wygląd i stały się całkowicie bezużyteczne.

adidas Superstar

 

Jak dbać o superstary?

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje Superstary zachowały nienaganną formę, powinieneś zastosować kilka ważnych trików. Oczyść je wilgotną szmatką lub gąbką. Potem warto użyć specjalnych szamponów lub pianek do tekstyliów, które zadbają o wygląd Twoich butów. Dodatkowo zabezpieczą je przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność. Staraj się na bieżąco usuwać zanieczyszczenia ze swoich superstarów. Dzięki temu zachowasz ich wyjątkowy wygląd na dłużej i unikniesz problematycznych sytuacji.

Pamiętaj, że modne buty to nie tylko znane logo, ale również świeży wygląd. Brudne sneakersy nie zrobią na nikim wrażenia. Wręcz przeciwnie – pokażą nas z jak najgorszej strony. Poświęć kilka chwil na pielęgnację swoich ulubionych kicksów – naprawdę warto!

Podobne artykuły

kolorowe buty adidas superstar
Pielęgnacja

Jak dbać o Superstary?

Nawet najpiękniejsze sneakersy stracą swój blask, jeśli nie będziesz o nie dbał. Ważne, abyś już od pierwszego dnia poświęcał im dużo uwagi. Szczególnie, jeśli są to białe buty, jak na przykład klasyczne Superstary. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą Ci zachować idealny wygląd Twoich kicksów.

Czytaj więcej