Jak dbać o Superstary?

kolorowe buty adidas superstar

Nawet najpiękniejsze sneakersy stracą swój blask, jeśli nie będziesz o nie dbał. Ważne, abyś już od pierwszego dnia poświęcał im dużo uwagi. Szczególnie, jeśli są to białe buty, jak na przykład klasyczne Superstary. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą Ci zachować idealny wygląd Twoich kicksów.

1Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby dopasować superstary do właściwej pogody. Niska temperatura może negatywnie wpłynąć na ich wygląd. Zima nie jest najlepszą porą roku, aby chodzić w superstarach. Niestety, będą musiały poczekać na ciepłe dni w swoim pudełku.

2. Pamiętaj o zaimpregnowaniu nowych butów przed pierwszym użyciem. Możesz do tego użyć dostępnych na rynku impregnatów, które zabezpieczą Twoje obuwie przed wilgocią i stworzą dodatkową warstwę ochronną.

3. Czyszczenie uciążliwych zabrudzeń rozpocznij od przetarcia sneakersów wilgotną gąbką lub szczotką do butów. Pomoże to usunąć kurz oraz ewentualne plamy z błota itp. Następnie pozwól superstarom wyschnąć w naturalny sposób. NIGDY nie stawiaj ich na kaloryferze, piecu lub grzejniku. To najłatwiejszy sposób, aby zniszczyć lub trwale uszkodzić Twoje Superstary. Odradzamy również prania sneakersów w pralce. Wysoka temperatura, woda oraz proszek mogą negatywnie wpłynąć na ich wygląd.

4. Jeśli Twoje buty są już suche, rozprowadź na nich specjalny szampon lub piankę czyszczącą. Pamiętaj, żeby dobrać odpowiedni preparat do tworzywa, z którego zostały wykonane Twoje Superstary.

5. Jeśli posiadasz biały model butów adidas Superstar, możesz sięgnąć po biel kryjącą.       Pomoże Ci ona zamaskować drobne zarysowania. W ten sposób nawet najbardziej                         zniszczone sneakersy znów nabiorą blasku.         

6. Na koniec warto użyć odświeżacza do butów. Dzięki temu zapewnisz optymalną                 pielęgnację swoim sneakersom. Odświeżacz pozwoli Ci utrzymać odpowiedni klimat wewnątrz        butów i zneutralizuje nieprzyjemne zapachy.

7. Aby uniknąć przecierania się napiętków oraz nieestetycznych odkształceń, do wkładania butów używaj zawsze specjalnej „łyżki”. Z kolei jeśli odkładasz Superstary do pudełka, wsadź do środka prawidło (najlepiej drewniane, ponieważ plastikowe niszczą obuwie). Dzięki temu unikniesz zagnieceń i utrzymasz odpowiedni kształt cholewki.

Pamiętaj, że modne Superstary to zadbane Superstary. Nie pozwól, aby ich wyjątkowy blask zniknął pod grubą warstwą kurzu i błota.

Podobne artykuły

buty adidas superstar w różnych kolorach
Pielęgnacja

Czy można prać Superstary w pralce?

Wszyscy cieszymy się, gdy kupujemy nowe, świeże sneakersy. Jednak po pewnym czasie tracą one swój blask. Nie jest tajemnicą, że białe buty, takie jak na przykład adidas Superstar, są najbardziej narażone na mocne zabrudzenia. Niektórzy w takiej sytuacji wybierają najprostszą metodę ich czyszczenia – po prostu wkładają je do pralki. Jednak czy jest to dobry […]

Czytaj więcej